bialy cien plakatSerdecznie zapraszamy na seans filmowy w ramach

T-MOBILE NOWE HORYZONTY: "Biały Cień"

2 stycznia 2015 godz. 18:00,

7 stycznia 2015 godz. 20:00,

Bilety  na seanse filmowe w cenie 10 zł do nabycia w Sekretariacie RCK od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00 lub na 30 min przed seansem w Kasie Kina. Telefoniczna rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 32 45 77 006. Zarezerwowane bilety należy odbierać najpóźniej 30 min. przed seansem.

 Tanzania, Niemcy, Włochy 2013, 115'
reżyseria: Noaz Deshe
scenariusz: Noaz Deshe, James Masson
zdjęcia: Armin Dierolf, Noaz Deshe
obsada: Hamisi Bazili, James Gayo, Glory Mbayuwayu, Salum Abdallah, Riziki Ally, Tito D. Ntanga

Nagroda dla najlepszego debiutu na 70. MFF w Wenecji oraz Nagroda Publiczności i Grand Prix na 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. W Afryce Wschodniej albinosi traktowani są jak lukratywny towar. Szamani płacą fortunę za części ciała i narządy dotkniętych bielactwem osób, wierzą bowiem, że sporządzone z nich amulety przynoszą szczęście i dobrobyt. Alias jest młodym albinosem żyjącym w tanzańskiej wiosce. Po tym, jak zostaje świadkiem morderstwa swojego ojca, również albinosa, matka wysyła go do miasta, by tam poszukał schronienia.
Unikając estetyzowania przemocy i popadania w tani moralizm, Deshe nakręcił uniwersalny film o inności. (...) Oszczędny formalnie, "Biały cień" jest wstrząsający i ważny; zadaje istotne egzystencjalne pytania w bezpretensjonalny sposób, subtelnie podsuwając odpowiedzi.
Bartosz Sadulski, film.onet.pl

 

bialy cien 3

Copyright © 2013. All Rights Reserved.