Plakat WAK 7 DRUK

Wędrujące Ale Kino! znów w drodze

24 - 26 października 2016 

Już we wrześniu w ramach 7. Festiwalu Filmowego Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! filmowe perełki dla dzieci i młodzieży wyruszą w trasę po całej Polsce. Zagoszczą aż w dziesięciu miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków kulturalnych.

Wędrujące Ale Kino! jest objazdową wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! – największego w Polsce festiwalu filmowego dla dziecięcej i młodzieżowej publiczności, który odbywa się w Poznaniu już od 50 lat.
Poznańskie święto filmu za sprawą Wędrującego Ale Kino!, celebrowane jest także w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków kulturalnych. Wraz z licznymi atrakcjami dociera do młodych widzów, którzy zazwyczaj nie mają okazji uczestniczyć w tego typu wydarzeniach.


Starannie wyselekcjonowane perełki z repertuaru Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! zostaną zaprezentowane trzem grupom wiekowym: przedszkolakom, uczniom szkół podstawowych i gimnazjalistom. Najciekawsze filmy (a wśród nich nominowany do Oscara Chłopiec i świat czy doceniony przez Włoską Akademię Filmową Banan) będą rywalizować o nagrodę miejscowej dziecięcej publiczności. Jak co roku, Wędrujące Ale Kino! zapewni młodym amatorom kina także inne atrakcje: warsztaty, plebiscyty, spotkania z twórcami filmów, a także udział w uroczystej gali zwieńczającej wydarzenie. Trzydniowy pobyt Festiwalu w każdej z dziesięciu miejscowości będzie również świetną okazją dla nauczycieli, aby zdobyć wskazówki, jak owocnie wykorzystać film w ich pracy z dziećmi i młodzieżą.
Tegoroczne Wędrujące Ale Kino! we wrześniu i październiku po raz kolejny zagości w Biąłowieży i Teremiskach, Gołdapi, Cieplewie, Szczańcu, Czarnkowie, Pacanowie i Rydułtowach. Trasa Festiwalu obejmie również trzy nowe lokalizacje: Lipno, Zbąszyń i Chełmek.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Festiwalu na stronie:
http://wedrujace-alekino.com/

 DO POBRANIA:

pdf button - O festiwalu -

pdf button - ULOTKA -

Copyright © 2013. All Rights Reserved.