FESTIWAL MUZYCZNY IM. H.M. GÓRECKIEGO

— ”MIKOŁAJOWE GRANIE”

Festiwal muzyczny im. H.M. Góreckiego — „Mikołajowe granie ” objęty jest patronatem Katedry Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach i Śląskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich. Podobnie, jak w poprzednich latach (2009 i 2010), festiwal składa się z warsztatów muzycznych i koncertu galowego. Warsztaty muzyczne adresowane są do uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I stopnia i innych organizacji kształcenia muzycznego. Warsztaty muzyczne odbyły się 9.12.2011 r. w  siedzibie Rydułtowskiego Centrum Kultury „FENIKS”. Warsztaty miały na celu pogłębienie wiedzy i zdobycie nowych umiejętności interpretacyjnych współczesnej muzyki fortepianowej oraz rozbudzenie zainteresowania współczesną muzyką fortepianową i ideą fortepianu preparowanego. Tegoroczna edycja imprezy została poszerzona o otwarty konkurs kompozytorski na utwór lub cykl utworów fortepianowych dla dzieci. Do siedziby organizatora wpłynęło 68 partytur. Obrady jury w składzie prof. Szabolcs Esztényi, prof. Aleksander Lasoń, prof. Gabriela Szendzielrz-Jungiewicz odbyły się 8 grudnia 2011 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w trakcie Koncertu Galowego.

Wejściówki na koncert do odebrania w sekretariacie Rydułtowskiego Centrum Kultury „FENIKS” od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00

Goście koncertu będą mogli również zobaczyć wystawę poświęconą życiu i twórczości Henryka Mikołaja Góreckiego przygotowaną przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Rydułtowskie Centrum Kultury „FENIKS”

Copyright © 2013. All Rights Reserved.