OGŁOSZENIE WYNIKU POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSU NA HEJNAŁ MIASTA RYDUŁTOWY.

2 lipca 2014 o godzinie 12.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury „FENIKS" rozpoczęły się obrady komisji konkursu na hejnał miasta Rydułtowy. Na konkurs wpłynęło 60 kompozycji .
Komisja w składzie: Przewodnicząca profesor Gabriela Szendzielorz – Jungiewicz , członkowie Anna Urbańczyk, Damian Moric , Jan Wojaczek, Bartosz Głombica, Janina Chlebik – Turek po czterech godzinach pracy wydała następujący werdykt – „Konkurs wygrywa kompozycja uczestnika z godłem ERATO." Po otwarciu koperty z danymi kompozytora ogłoszono, że zwyciężczynią Konkursu jest Joanna Szymala z Żor.
Uzasadnienie werdyktu: Utwór zyskał uznanie całej komisji ze względu na kształt, charakter i wyraz. Spełnia w najwyższym stopniu oczekiwania wobec tego typu muzyki. Na konkurs przesłano 60 utworów i 19 ich dodatkowych wersji. Poziom konkursu był dość wysoki. W ścisłym finale znalazło się 6 utworów, o godłach REX, Barbórka, ERATO,DVK, KG 831221, Euforia, z których komisja po merytorycznej dyskusji wybrała zwycięzcę ( na podstawie protokołu komisji).
Autorka najlepszej kompozycji została powiadomiona telefonicznie o wyniku prac jury. Rydułtowskie Centrum Kultury „FENIKS" podpisze umowę z autorką kompozycji i przekaże przewidzianą regulaminem nagrodę. W czasie XXII Dni Rydułtów, 30 sierpnia 2014, będzie miała miejsce prezentacja hejnału miasta Rydułtowy i spotkanie z kompozytorką.
Rydułtowskie Centrum Kultury „FENIKS" dziękuje wszystkim kompozytorom za udział w konkursie na hejnał miasta Rydułtowy i gratuluje zwyciężczyni.


DO POBRANIA  doc   pdf button

Copyright © 2013. All Rights Reserved.