baner teatr polska

23 października 2016 r. o godz. 18:00 zapraszamy na spektakl "Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać żeby wygrywać)" prezentowany w ramach programu Teatr Polska.

Bilet: 25 zł, rezerwacj 32/45 77006.

reżyseria: Aneta Groszyńska
tekst i dramaturgia: Jan Czapliński
scenografia i kostiumy: Tomasz Walesiak
muzyka: Marcin Liweń
choreografia: Katarzyna Zielonka
inspicjent: Iwona Skiba
obsada:
Sara Celler-Jezierska,
Irena Sierakowska,
Joanna Łaganowska,
Rafał Kosowski,
Piotr Mokrzycki,
Filip Perkowskio spektaklu:
Pamiętamy ją głównie jako autorkę „Moralności pani Dulskiej”, ale swoją biografią, ilością pozostawionych tekstów, talentem i skalą zainteresowań – mogłaby obdzielić kilku artystów. Chcemy o niej opowiedzieć, bo czujemy, że wiele jej zawdzięczamy, może więcej niż Mickiewiczom, Wyspiańskim i Sienkiewiczom. Nie opowiadała o Historii, a o historiach – o tym, co wspólne nam wszystkim, o prostych, życiowych sprawach, śmiesznostkach, małych tragediach. Przełom wieku XIX i XX nie był łatwym czasem dla kobiety, która postanowiła mieć własne zdanie. Artystka wyśmiewana, bagatelizowana, walcząc z chorobą i nędzą, parła do przodu. Swoim życiem postawiła nam niesłabnące wyzwanie – nie poddawać się. Awanturować. Walczyć o swoje. Wygrywać porażki.
Transmitowała głos pokrzywdzonych. Piętnowała krzywdy wyrządzone wykluczonym swojego czasu. Nie oglądała się na resztę. Traktowała wolność jako najwyższą wartość. Zapolska – Superstar.A na scenie: szóstka aktorów, muzyka na żywo, taniec współczesny, jasny i pozytywny przekaz, prawdziwie wielka dawka pozytywnej energii i biografia jednej z największych polskich artystek - nowoczesnej kobiety w nienowoczesnych czasach.
Spektakl nazwany przez krytyków "sceniczną petardą"Spektakl znalazł się w Finale 22. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Trwa około 90 min.

link do trailera przedstawienia w serwisie YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=J5k-bXlZ54k

PODSTRONA EDU:
https://cienieteatru.wordpress.com/category/zapolska-superstar/

tn zapolska superstar 1  tn zapolska superstar 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tn zapolska superstar 4tn zapolska superstar 3

Copyright © 2013. All Rights Reserved.