banery 1200x450

11 września o godz. 17:00 Rydułtowskie Centrum Kultury „FENIKS” zaprasza na spektakl dla dzieci „Żabka” prezentowany w ramach programu Teatr Polska.

Bilety: 10 zł (dorośli) i 7 zł (dzieci).

Spektakl Teatru Animacji w Poznaniu w reż. Fabrizio Montecchi.

Preferowany wiek od 4 lat.
Czas trwania 60 minut.

Żabka wraz z przyjaciółmi pokonuje codziennie przeszkody i mierzy się z życiowymi dylematami. Świat dookoła jest taki fascynujący!

Spotkany na polanie kos skłania do refleksji nad istotą śmierci i potrzebą cieszenia się każdą chwilą. Nieszczęśliwa miłość, którą przeżywa Żabka, jest punktem wyjścia do rozważań nad cierpieniem i szczęściem, jakie z niej wynika. Nocne lęki są idealną okazją do zbadania, czym tak naprawdę jest strach - ten prawdziwy i ten wyimaginowany.

Dzięki błyskotliwemu poczuciu humoru przygody Żabki i jej przyjaciół, ubrane w piękne słowa i obrazy, przywracają siłę i chęć do życia. Mówiąc o sobie, bohaterowie opowiadają także o nas – dorosłych, którzy wciąż nie potrafią się zaakceptować, a w szczególności o tych, którzy dorosłymi dopiero się stają, borykając się przy tym z wieloma problemami.

Te krótkie historie z ważnym przesłaniem są adaptacją książek ilustrowanych Maxa Velthuijsa, jednego z najwybitniejszych autorów i ilustratorów książek dla dzieci na świecie. Teksty i ilustracje zostały przeniesione z papieru na scenę oraz przekształcone z lekkością i poezją we wspaniałe żywe historie.


Spektakl na podstawie książek Maxa Velthuijsa: "Frog is Sad", "Frog in Love", "Frog and the Birdsong", "Frog is Frog" oraz "Frog is Frightened" wydanych przez Andersen Press, Londyn.

Adaptacja spektaklu Ranocchio - produkcji Teatro Gioco Vita z Piacenzy (Włochy).

Po spektaklu zaplanowano warsztaty dla dzieci „Zabawy z cieniem”.

Na warsztaty zapraszamy 11 września o godz. 18:00, wstęp jest bezpłatny – obowiązują wcześniejsze zapisy (tel. 32 45 77 006)

Teatr cieni jest wyjątkową i dość rzadko stosowana techniką teatralna, a unikalność cieni używanych w spektaklu 'Żabka" polega na tym, że są to cienie kolorowe i wielowymiarowe.
Warsztaty dla dzieci w wieku 4-6 lat.

 

żabka

Copyright © 2013. All Rights Reserved.